background background background background background background background background background background background background background background background

Co na sebe a kdy fotit děti

Často se mě ptáte co si máte vzít s sebou za oblečení a kdy je nejlepší přijít s dítětem na focení. Dala jsem dohromady pár rad a informací.

OBLEČENÍ

Na rodinné fotografie se určitě slaďte. To znamená jak stylově, tak ať se i barvy či vzory k sobě hodí. Není úplně ideální, když maminka má společenské šaty a tatínek sportovní tričko s obrázkem :-). Takže na toto myslete při výběru oblečení na rodinné foto. Nemusíte být všichni strakatí, ale tady platí věta - v jednoduchosti je krása :-) Každopádně většina vezme tašku oblečení a tu to spolu doladíme!! U holčiček myslete i na spodní prádlo, vždy je lepší u holčiček bílé. Pod bílýma šatička apod. by mohly být barevné kalhotky vidět. 

Barvy:  Když si dáte červené triko, odrazí se červená barva i do obličeje. Stejně tak i zelená. S tím se pak velice těžko pracuje, tak na to myslete při výběru oblečení :-) 

Pro těhulky mám několik šatů, ale opět si vemte i své oblečení. Podle toho jaké fotografie máte rády. Šaty mám i průhledné, proto si vezměte bílé i černé spodní prádlo. Pokud se chcete fotit i s partnerem, tak se slaďte - stejně tak jako mám napsáno v odstavci výše. Totéž platí v případě, že na focení vezmete i děti :-) 

Místo kde fotím je plné rekvizit a tak pokud nemáte vyloženě něco, s čím by jste rádi měli svoje děti vyfocené, nemusíte brát žádné rekvizity. Všeho mám spoustu. Pokud by jste chtěli nějakou speciální fotografii a nejste si jisti jestli potřebnou rekvizitu mám, tak mi dopředu napište a probereme to.

Co se týká oblečení pro děti - samozřejmě pro holčičky mám toho více. Mám šatičky, sukýnky tylové, tutu, trika, kloboučky, slamáčky, čelenky, věnečky, šráky, motýlky, lacláky, oblečení pro miminka Newborn atd atd...

Každopádně vemte si pro děti vždy i svoje oblečení a tady se domluvíme co použijeme a když tak nakombinujeme moje - Vaše :-)

KDY FOTIT  MALÉ DĚTI

Newborn fotografie: fotím je do 12.dnů od porodu. Dokud je miminko ještě spavé a dá se napolohovat do těch krásných poloh, ve kterých bylo u maminky v bříšku.  Ze starším miminkem už tyto polohy nejdou. Miminko se fotí i s mámou, s tátou, se sourozenci... 

Miminko 1 - 2 měsíce: fotografie na zádíčkách, na bočku a s rodiči ( sourozenci ). Nečeká se na spánek miminka tak jako u Newborn focení, ale dá se čas focení domluvit podle času, kdy chodí miminko spávat. Když miminko během focení zaspinká, fotí se i spící. V košíkách apod....

Miminka 3 - 5. měsíců: Tady je dobré počkat na pasení koníčků. Některá miminka to zvládnout už ve 3.měsíci, ale často až trošičku později ( po 4.měsíci ). Miminko se dá už krásně rozesmát. Důležité je načasování focení. Miminko vydrží tak půl hodinky až hodinku po spánku. Ideální je domluvit si čas tak, aby jste přijeli s vyspinkaným miminkem. Tu se nabaští a jde se fotit. 

Miminka po 6.měsíci: Tyto miminka ještě nesedí, ale krásně reagují na nás všechny okolo :-) Dokážou si dát například paleček u nohy do pusiny, bývají pojodé, veselé :-). 

Miminka kolem 9.měsíce: Většinu už můžeme posazovat do různých lavórků apod. A ještě nám neutečou :-)

Když to tak shrnu, tak do 1.roku je to nejklidnější focení :-) Po jednom roce už to začíná být pěkný fičák :-D. Obzvlášť 1,5 roku, kdy dítě si jede svou a nereaguje na motivace a úplatky :-). Kolem 2 let už se dá dítě trošku uplatit, ale umí se - jak já říkám šprajcnout - a máme co dělat :-) Tak stejně 2,5 roku, 3 roky, 3,5 roku :-) Ale už fungují motivace a právě ty úplatky :-) Vždy mám pro děti dobrotky za focení :-)