background background background background background background background background background background background background background background background

Co na sebe a kdy fotit děti

Často se mě ptáte co si máte vzít s sebou za oblečení a kdy je nejlepší přijít s dítětem na focení. Dala jsem dohromady pár rad a informací.

OBLEČENÍ

Na rodinné fotografie se určitě slaďte. To znamená jak stylově, tak ať se i barvy či vzory k sobě hodí. Není úplně ideální, když maminka má společenské šaty a tatínek sportovní tričko s obrázkem :-). Takže na toto myslete při výběru oblečení na rodinné foto. Nemusíte být všichni strakatí, tady platí věta - v jednoduchosti je krása :-) Atelier mám laděný do přírodních barev a tak béžová, bílá, hnědá jsou super. Každopádně většina vezme tašku oblečení a tu to spolu doladíme!! U holčiček myslete i na spodní prádlo, vždy je lepší u holčiček bílé. Pod bílýma šatička apod. by mohly být barevné kalhotky vidět. 

Barvy:  Do atelieru jsem pořídila nově velké šedé fotopozadí. Kombinace napříkad s vínovou barvou je nádherná. Taky růžová a červená, černá.  Když budeme dělat fotky na posteli, barvičky jsou lepší světlejší, čistější... pastelové...béžová, bílá, světle hnědá...Ne černá.  Do dřevěného koutku se hodí riflové, červné s puntíky, proužky...a samozřejmě zase ty přírodní barvičky :-) 

Pro těhulky mám několik šatů, ale opět si vemte i své oblečení. Podle toho jaké fotografie máte rády. Šaty mám i průhledné, proto si vezměte bílé, tělové i černé spodní prádlo. Pokud se chcete fotit i s partnerem, taky se slaďte - stejně tak jako mám napsáno v odstavci výše. Totéž platí v případě, že na focení vezmete i děti :-) 

Místo kde fotím je plné rekvizit a tak pokud nemáte vyloženě něco, s čím by jste rádi měli svoje děti vyfocené, nemusíte brát žádné rekvizity. Všeho mám spoustu. Pokud by jste chtěli nějakou speciální fotografii a nejste si jisti jestli potřebnou rekvizitu mám, tak mi dopředu napište a probereme to.

Co se týká oblečení pro děti - samozřejmě pro holčičky mám toho více ( nejvíce do 2 let ). Mám šatičky, sukýnky tylové, tutu, trika, kloboučky, slamáčky, čelenky, věnečky, šráky, motýlky, lacláky, oblečení pro miminka Newborn atd atd...

Každopádně vemte si pro děti vždy i svoje oblečení a tady se domluvíme co použijeme a když tak nakombinujeme moje - Vaše :-)

KDY FOTIT  MALÉ DĚTI

Newborn fotografie: fotím je do 12.dnů od porodu. Dokud je miminko ještě spavé a dá se napolohovat do těch krásných poloh, ve kterých bylo u maminky v bříšku.  Ze starším miminkem už tyto polohy nejdou. Miminko se fotí i s mámou, s tátou, se sourozenci... 

Miminko 1 - 2 měsíce: fotografie na zádíčkách, na bočku a s rodiči ( sourozenci ). Nečeká se na spánek miminka tak jako u Newborn focení, ale dá se čas focení domluvit podle času, kdy chodí miminko spávat. Když miminko během focení zaspinká, fotí se i spící. V košíkách apod....

Miminka 3 - 5. měsíců: Tady je dobré počkat na pasení koníčků. Některá miminka to zvládnout už ve 3.měsíci, ale často až trošičku později ( po 4.měsíci ). Miminko se dá už krásně rozesmát. Důležité je načasování focení. Miminko vydrží tak půl hodinky až hodinku po spánku. Ideální je domluvit si čas tak, aby jste přijeli s vyspinkaným miminkem. Tu se nabaští a jde se fotit. 

Miminka po 6.měsíci: Tyto miminka ještě nesedí, ale krásně reagují na nás všechny okolo :-) Dokážou si dát například paleček u nohy do pusiny, bývají pojodé, veselé :-). 

Miminka kolem 9.měsíce: Většinu už můžeme posazovat do různých lavórků apod. A ještě nám neutečou :-)

Když to tak shrnu, tak do 1.roku je to nejklidnější focení :-) Po jednom roce už to začíná být pěkný fičák :-D. Obzvlášť 1,5 roku, kdy dítě si jede svou a nereaguje na motivace a úplatky :-). Kolem 2 let už se dá dítě trošku uplatit, ale umí se - jak já říkám šprajcnout - a máme co dělat :-) Tak stejně 2,5 roku, 3 roky, 3,5 roku :-) Ale už fungují motivace a právě ty úplatky :-) Vždy mám pro děti dobrotky za focení :-)