background background background background background background background background background background background background background background background background background

Děti 3 měs. - 23 měs.

Miminka zhruba od 4,5 měsíce jsou úžasná. Málokdy je něco trápí a smějí se na celé kolo i na lidi, které nezná, takže i na mě :-). Focení v tomto věku je pohodové a krásné. Podmínkou je - vyspinkané miminko!!! Když přijdete na focení s miminkem, které už dvě, tři hodinky nespí, je to špatně. Nejdůležitější je ta první půl hodinka po spánku. To mají nejvíc síly a dobré nálady. Proto je ideální si domluvit čas podle toho, jak chodí spinkat. Pokud nemáte ještě žádný režim, ale zhruba víte, že chodí spát plus mínus v tolik a v tolik, domluvme si čas zhruba a v den focení budeme spolu na telefonu a doladíme podle potřeby. Tyto děti se fotí nejvíce na bříšku, něco málo na zádech a s rodiči. Pokud máte miminko, které na bříšku nechce být a pláče, když ho na něj dáte, domluvte si focení o něco později. Buď až si tuto polohu oblíbí a nebo až si sedne. To je další skvělé období :-). Ještě nám neuteče a focení si užívá jak miminko, tak i my okolo :-). Opět je důležitý čas!!!  Focení miminek od 3.měsíců do 1.roku patří mezi nejpohodovější. Jen nesmíme narušit dobu, kdy mají spát!!  

Batolátka po prvním roce už začínají mít více svou hlavu a jsou to - jak já říkám - malé neřízené střely :-D. Častokrát musíme přijít na to, jak je motivovat k tomu, aby spolupracovali :-) Občas se zapotíme, ale stojí to za to :-D. Neráda děti do něčeho nutím, snažím se jim focení přizpůsobit. Někdy mají rodiče jasnou představu o fotkách, ale děti mají docela odlišnou :-). Ráda plním přání rodičů, ale ještě radši fotím podle dětí. Jaké jsou, podle povahy, jak se cítí, co mají rády a v čem se cítí dobře :-)