background background background background background background background background background background background background background background background background background

Průvodce focením NEWBORN

PŘEDREZERVACE: Napište mi již během těhotenství a domluvíme si spolu předběžně termín focení.  Jak dlouho dopředu? Když se podíváte na mém webu do AKCE / VOLNÉ TERMÍNY, zjistíte tam, jak dlouho dopředu objednávám. Podle toho mi napište ( Může se stát a stává se to často, že některé zakázky se mi posunou skrz nemoc dítěte a uvolní se mi termín. Proto pokud to řešíte na poslední chvíli, zkuste mi napsat mail nebo zavolejte a já mrknu jestli pro Vás najdu termín co nejdříve ).  Když porodíte o něco dříve - ať už v termínu či mimo termín, napište mi SMS ( 777 036 784 ) Jak budete po porodu rozesílat sms svým blízkým, nevynechejte ani moje číslo :-) !!! Napište mi do 2 dnů od porodu !!! Předejdete tak situaci, kdy o narození miminka nevím a vhodné termíny obsazuji přeloženými foceními apod. Newborn fotím do 12ti dnů od porodu podle donošenosti. Pokud mi napíšete po týdnu a více, je možné, že termín už bude obsazen a já nebudu mít pro Vás místo. Prosím respektujte to. Díky moc! Sem tam fotím miminka i ve třech týdnech. Každopádně čím dříve, tím lépe!! U venkovního focení to může být i tří týdenní miminko, na čerstvém vzduchu většina spí líp :-)

NEŽ KE MĚ PŘIJEDETE: Zkuste miminko udržet hodinku, nejlépe hodinku a půl vzhůru!! Jakmile přijedete s miminkem, které je vyspinkané, tady hned tak nezaspí.  I když máte doma spáče, tu se vše mění. Proto počítejte s časem i 4 hodiny!!  Měla jsem tu miminko, které nespinkalo jen půl hodinky před focením a focení se protáhlo na 5,5 hodiny. Miminko spinkalo lehce a při každé manipulci se vzbudilo. Takže potřebujeme, aby miminko bylo unavené a tady zaspalo tvrdým spánkem. Během těch 3 hodiny má miminko jeden tvrdý spánek ( trvá zhruba 20 minut ) a v této chvíli musíme zvládnout ty nejkrásnější polohy, které jdou jen s miminkem, které tvrdě spí. 

Pokud máte doma tatínka, který focení zrovna nemiluje a není to ten typ, který stráví v klidu na focení Newborn 4 hodinky,  je lepší nechat ho doma ( dobrá rada ) :-). Pokud chcete fotky i s tatínkem a společnou fotku, může tatínek přijet na část focení a pak frčet domů ( nebo ho pošlete na nákup :-D ). Toto vítá většina tatínků :-). 

CO S SEBOU: Vezměte si vše co miminko potřebuje. Hodně pomáhá na utišení a uspinkání dudlík. Dále přibalte sobě i tatínkovi bílé a černé triko s dlouhým rukávem . Pokud se budete fotit s miminkem, vezměte si pár světlých a tmavších věcí, tílka, trika, košile... podle Vašeho stylu ( romantické šaty, halenky... ).  Pokud máte pro miminko něco v čem by jste ho určitě chtěli mít vyfoceného, vezměte s sebou, jinak mám toho spoustu :-) !!! 

PO PŘÍJEZDU: Jak přijedete, domluvíme se na fotografiích. Když miminko nebude spát, uděláme nejdříve fotky koukací a fotky s Vámi. Miminko zvládne tak 2 - 3 dekorace + focení s Vámi. Celé focení mi pomáhá má asistentka Dáda, která je zároveň i vizážistkou. Co vše je v ceně se dočtete v ceníku NEWBORN. S asistentkou je toto focení pro Vás mnohem mnohem snadnější. Jen si sednete do pohodlných křesel a celé focení nemusíte s ničím pomáhat :-) 

Focení trvá 2 - 4 hodinky. Většinou. Je to hodně o trpělivosti, kdy miminko uspáváme, přebalujeme, kojíme...a stále dokola a dokola :-). Pokud usne miminko trvdě, je to samozřejmě daleko snažší. Nebudí se při každém pohybu a můžeme s ním manipulovat podle potřeby. Nespěchejte. Ani my nebudeme na miminko spěchat :-).