background background background background background background background background background background background background background background background

Průvodce focením NEWBORN

PŘEDREZERVACE: Napište mi již během těhotenství a domluvíme si spolu předběžně termín focení.  Jak dlouho dopředu? Když se podíváte na mém webu do AKCE / VOLNÉ TERMÍNY, zjistíte tam, jak dlouho dopředu objednávám. Podle toho mi napište ( Může se stát a stává se to často, že některé zakázky se mi posunou skrz nemoc dítěte a uvolní se mi termín. Proto pokud to řešíte na poslední chvíli, zkuste mi napsat mail nebo zavolejte a já mrknu jestli pro Vás najdu termín co nejdříve ).  

Maminky, které máte u mě předrezervaci - Když porodíte  - ať už v termínu či mimo termín, napište mi SMS ( 777 036 784 ) Jak budete po porodu rozesílat sms svým blízkým, nevynechejte ani moje číslo :-) !!! Napište mi do 2 dnů od porodu !!!  Newborn fotím do 12ti dnů od porodu podle donošenosti. Pokud mi napíšete po týdnu a více, je možné, že termín už bude obsazen a já nebudu mít pro Vás místo. Prosím respektujte to. Díky moc! 

NEŽ KE MĚ PŘIJEDETE: Zkuste miminko udržet hodinku, nejlépe hodinku a půl vzhůru!! Jakmile přijedete s miminkem, které je vyspinkané, tady hned tak nezaspí.  I když máte doma spáče, tu se vše mění. Proto počítejte s časem i 4...5 hodin!!  Běžně jsme na čase 2,5 - 3h. Měla jsem tu miminko, které nespinkalo jen půl hodinky před focením a focení se protáhlo na 5,5 hodiny. Miminko spinkalo lehce a při každé manipulaci se vzbudilo. Takže potřebujeme, aby miminko bylo unavené a tady zaspalo tvrdým spánkem. Během těch 3 hodiny má miminko jeden tvrdý spánek ( trvá zhruba 20 minut, ale i měné u některých ) a v této chvíli musíme zvládnout ty nejkrásnější polohy, které jdou jen s miminkem, které tvrdě spí. 

Pokud máte doma tatínka, který focení zrovna nemiluje a není to ten typ, který stráví v klidu na focení Newborn 4 hodinky,  je lepší nechat ho doma ( dobrá rada ) :-). Pokud chcete fotky i s tatínkem a společné fotky, může tatínek přijet na část focení a pak frčet domů ( nebo ho pošlete na nákup :-D ). Toto vítá většina tatínků :-). 

CO S SEBOU: Vezměte si vše co miminko potřebuje. Aspoň 10 plínek!!! Hodně pomáhá na utišení a uspinkání dudlík. Dále přibalte sobě nebo tatínkovi černé triko s dlouhým rukávem ( pro případ, že by jste chtěli černobílé fotky ve stylu miminko a ruce ). Pokud se budete fotit s miminkem, vezměte si pár světlých a tmavších věcí... podle Vašeho stylu ( romantické šaty, halenky Boho styl... ).  Atelier mám v přírodních barvách, tak na to myslete. Nejvíce se hodí béžové, světle hnědé, bílé... Pokud máte pro miminko něco v čem by jste ho určitě chtěli mít vyfoceného, vezměte s sebou, jinak mám toho spoustu :-) !!! Používám kvalitní oblečky, šité a háčkované na míru pro newborn focení.

PO PŘÍJEZDU: Jak přijedete, domluvíme se na fotografiích. Když miminko nebude spát, uděláme nejdříve fotky koukací a fotky s Vámi. Miminko zvládne tak 2 - 3 dekorace + focení s Vámi. Celé focení mi pomáhá má asistentka Dáda, která je zároveň i vizážistkou. Co vše je v ceně se dočtete v ceníku NEWBORN. S asistentkou je toto focení pro Vás mnohem mnohem snadnější. Jen si sednete do křesel a celé focení nemusíte s ničím pomáhat :-) 

Toto focení  e to hodně o trpělivosti, kdy miminko uspáváme, přebalujeme, kojíme...a stále dokola a dokola :-). Pokud usne miminko trvdě, je to samozřejmě daleko snažší. Nebudí se při každém pohybu a můžeme s ním manipulovat podle potřeby. Nespěchejte. Ani my nebudeme na miminko spěchat :-). 

Pokud jste rodič, který má více strach a nechce tak brzy miminko brát ven, tak doporučuju focení mezi 1 - 2 měsícem. Tyto fotky můžou být stejně krásné jako Newborn ( jediné mínus je, že málokdy jdou polohy na bříšku a nečeká se na spánek miminka ).  Toto focení je max. 1,5h a je bez asistence.