background background background background background background background background background background background background background background background

Průvodce focením NEWBORN

PŘEDREZERVACE: Napište mi již během těhotenství a domluvíme si spolu předběžně termín focení.  Jak dlouho dopředu? Když se podíváte na mém webu do AKCE / VOLNÉ TERMÍNY, zjistíte tam, jak dlouho dopředu objednávám. Podle toho mi napište ( Může se stát a stává se to často, že některé zakázky se mi posunou skrz nemoc dítěte a uvolní se mi termín. Proto pokud to řešíte na poslední chvíli, zkuste mi napsat mail nebo zavolejte a já mrknu jestli pro Vás najdu termín co nejdříve ).  

Maminky, které máte u mě předrezervaci - Když porodíte  - ať už v termínu či mimo termín, napište mi SMS ( 777 036 784 ) Jak budete po porodu rozesílat sms svým blízkým, nevynechejte ani moje číslo :-) !!! Napište mi do 2 dnů od porodu !!!  Newborn fotím do 12ti dnů od porodu podle donošenosti. Pokud mi napíšete po týdnu a více, je možné, že termín už bude obsazen a já nebudu mít pro Vás místo. Prosím respektujte to. Díky moc! Když se miminko narodí hodně mimo termín, termín si upravíme podle potřeby. Jen mi musíte dát vědět!

NEŽ KE MĚ PŘIJEDETE: Zkuste miminko udržet hodinku, nejlépe hodinku a půl vzhůru!! Jakmile přijedete s miminkem, které je vyspinkané, tady hned tak nezaspí.  I když máte doma spáče, tu se vše mění. Proto počítejte s časem i 4...5 hodin!!  Běžně jsme na čase 2,5 - 3h. Měla jsem tu miminko, které nespinkalo jen půl hodinky před focením a focení se protáhlo na 5,5 hodiny. Miminko spinkalo lehce a při každé manipulaci se vzbudilo. Takže potřebujeme, aby miminko bylo unavené a tady zaspalo tvrdým spánkem. Během těch 3 hodiny má miminko jeden tvrdý spánek ( trvá zhruba 20 minut, ale i měné u některých ) a v této chvíli musíme zvládnout ty nejkrásnější polohy, které jdou jen s miminkem, které tvrdě spí. 

Pokud máte doma tatínka, který focení zrovna nemiluje a není to ten typ, který stráví v klidu na focení Newborn 4 hodinky,  je lepší nechat ho doma ( dobrá rada ) :-). Pokud chcete fotky i s tatínkem a společné fotky, může tatínek přijet na část focení a pak frčet domů ( nebo ho pošlete na nákup :-D ). Toto vítá většina tatínků :-). 

CO S SEBOU: Vezměte si vše co miminko potřebuje. Aspoň 10 plínek!!! Hodně pomáhá na utišení a uspinkání dudlík. Dále přibalte sobě nebo tatínkovi černé triko s dlouhým rukávem ( pro případ, že by jste chtěli černobílé fotky ve stylu miminko a ruce ). Pokud se budete fotit s miminkem, vezměte si pár světlých a tmavších věcí... podle Vašeho stylu ( romantické šaty, halenky Boho styl... ).  Atelier mám v přírodních barvách, tak na to myslete. Nejvíce se hodí béžové, světle hnědé, bílé, vínové... Pokud máte pro miminko něco v čem by jste ho určitě chtěli mít vyfoceného, vezměte s sebou, jinak mám toho spoustu :-) !!! Používám oblečky šité, pletené a háčkované na míru pro newborn focení.

PO PŘÍJEZDU: Jak přijedete, domluvíme se na fotografiích. Když miminko nebude spát, uděláme nejdříve fotky koukací a fotky s Vámi. Miminko zvládne tak 2 - 3 dekorace + focení s Vámi. Celé focení mi pomáhá má asistentka Dáda, která je zároveň i vizážistkou. Co vše je v ceně se dočtete v ceníku NEWBORN. S asistentkou je toto focení pro Vás mnohem mnohem snadnější. Jen si sednete do křesel a celé focení nemusíte s ničím pomáhat :-) 

Toto focení  e to hodně o trpělivosti, kdy miminko uspáváme, přebalujeme, kojíme...a stále dokola a dokola :-). Pokud usne miminko trvdě, je to samozřejmě daleko snažší. Nebudí se při každém pohybu a můžeme s ním manipulovat podle potřeby. Nespěchejte. Ani my nebudeme na miminko spěchat :-). 

Pokud jste rodič, který má více strach a nechce tak brzy miminko brát ven, tak doporučuju focení mezi 1 - 2 měsícem. Tyto fotky můžou být stejně krásné jako Newborn ( jediné mínus je, že málokdy jdou polohy na bříšku a nečeká se na spánek miminka ).  Toto focení je max. 1,5h a je bez asistence.